PSYCHOTERAPIA INTEGRATYWNA
Michał Świeboda

Psychoterapia grupowa - Poznań 2022

Psychoterapia grupowa dla mężczyzn i kobiet w Poznaniu na ul. Pogodnej w Poznaniu odbywa się raz w tygodniu w poniedziałki w godzinach od 17:30 do 20:30. (gurpa obecnie się nie odbywa, prowadzę jedynie grupe sobotnią)

Aby zapisać się na grupę, należy umówić się telefonicznie lub smsowo 668397272 na konsultację, na której poznajemy się wzajemnie, ustalamy cele terapeutyczne do pracy w 5psychoterapii grupowej, wyjaśniamy jak funkcjonuje terapia grupowa. Koszt uczestnictwa to 280 zł za jeden cztery spotkania. Koszt konsultacji to 150 zł.

Terapia grupowa prowadzona jest przez psychoterapeutę, którego zadaniem jest czuwanie nad konstruktywnym przebiegiem procesu psychoterapii grupowej oraz pomoc w indywidualnym rozwiązywaniu problemów przez poszczególnych uczestników.

Ogólnym celem psychoterapii grupowej jest uzyskanie poczucia satysfakcjonującego życia. U każdego droga ta przebiega inaczej, także w trakcie pierwszych spotkań poprzez interwencje terapeutów, informacje zwrotne innych uczestników, własną obserwację ustala się kroki terapeutyczne potrzebne do uzyskania zmiany.

Do uczestnictwa w psychoterapii grupowej w Poznaniu zapraszam osoby, które:

  • doświadczają trudności w relacjach z innymi ludźmi, w budowaniu bliskich związków, czujących się niepewnie wśród ludzi;
  • nie mają poczucia szczęścia i satysfakcji, nie potrafią się odnaleźć w codziennym życiu;
  • mają mało energii, trudno znaleźć im motywację do realizacji swoich celów, mają poczucie, że nie wykorzystują swojego potencjału;
  • borykają się z nieprzyjemnymi stanami emocjonalnymi takimi jak pustka, przygnębienie, złość na siebie;
  • mają niskie lub niestabilne poczucie własnej wartości;
  • rozpoznają u siebie stany depresyjne, lękowe, zaburzenia odżywiania, są uzależnione lub doświadczają innych trudności w obszarze zdrowia psychicznego.

Podczas terapii grupowej pracujemy nad relacjami interpersonalnymi wewnątrz grupy jak i nad indywidualnymi celami każdego uczestnika.

Co daje mi uczestnictwo w psychoterapii grupowej grupowej - niektóre wypowiedzi uczestników grup terapeutycznych w momentach podsumowań:

"nauczyłem się wyrażać złość bez strachu i poczucia winy", "pozwoliłem sobie na autentyczność, przestałem myśleć o tym jak inni mnie oceniają", "zrozumiałem w jaki sposób odrzucałam od siebie innych ludzi", "zacząłem odczuwać przyjemność z przebywania wśród ludzi", "zmierzyłam się ze swoimi demonami z przeszłości, przestałam się bać, nauczyłam się korzystać ze wsparcia od innych ludzi", "doświadczyłam, że jestem ważna dla innych", "zacząłem doświadczać przyjemności w spędzaniu czasu z żoną i dziećmi", "czuję swoją siłę, potrafię stawiać granice innym", "pokazałem swoje słabości innym i przyniosło mi to ulgę".

Zapraszamy do zgłaszania się na psychoterapię grupową w mieście Poznań. Więcej informacji tutaj:
PONIEDZIAŁKOWA GRUPA PSYCHOTERAPEUTYCZNA W POZNANIU

Michał Świeboda - informacje o prowadzącym