PSYCHOTERAPIA INTEGRATYWNA
Michał Świeboda

Moje doświadczenie terapeuty grupowego

Swoje doświadczenie w prowadzeniu terapii grupowej w Poznaniu zdobywam od 2008 roku, kiedy po ukończeniu studiów psychologicznych rozpocząłem studia psychoterapii integartywnej oraz współprowadziłem grupy. Była to wtedy grupa wstępna dla osób uzależnionych, oraz psychodynamiczna grupa dla osób pochodzących z rodzin alkoholowych (DDA).

Później samodzielnie lub we współpracy z drugim psychoterapeutą prowadziłem grupy dla partnerek i partnerów osób uzależnionych, grupy pogłębione-terapeutyczne dla osób uzależnionych, grupę dla ofiar przemocy domowej, półroczne grupy psychoterapii integratywnej. Obecnie prowadzę grupę terapeutyczną dla osób uzależnionych w Poradni MONAR w Poznaniu, poniedziałkową grupę psychoterapii integratywnej w Gabinecie Psychoterapii Integratywnej w Poznaniu oraz we współpracy z Ośrodkiem Psychoterapii Poznańska ATmosfera sobotnią grupę psychoterapeutyczną.

W nabywaniu doświadczenia terapeuty grupowego pomogło mi również osobiste uczestnictwo w terapiach grupowych w Poznaniu i Krakowie.